Choď na obsah Choď na menu

Spevácky zbor Večania

 

Vznik speváckeho  zboru

 

dscf8786.jpg

 1. augusta 2008 len zopár z nás našlo odvahu a stali sa súčasťou speváckeho zboru Rodiny vo farnosti Šaľa – Veča. Neváhali použiť „svoje zlato v hrdle“ na oslavu Pána tak, ako vedeli. Ich darom bola modlitba prostredníctvom hudby a spevu. Tak nejako vznikol náš zbor, ktorý môžete počuť a vidieť každú nedeľu na sv. omši o 10:00 hod. a počas cirkevných sviatkov.

 

 

 img_0478--1-.jpgPravdou je, že aj keď sa niekedy na prvý pohľad zdá, že piesne ktoré spievame sú náročné, nie vždy je to tak. Keďže nie sme  v tejto oblasti profesionáli, náš spev od nás vyžaduje, aby sme sa mu viac venovali a boli ochotní obetovať preň niečo zo svojho času na pravidelných nácvikoch.  Zbor má v súčasnosti trinásť členov a preto by sme radi uvítali tých, čo majú odvahu, aby sa k nám pridali, nech môžeme lepšie hrať, lepšie spievať, jednoducho rásť na kvalite ducha.
 

OD. 1.11.2015 nový názov speváckeho zboru Večania

Vedúci speváckeho zboru: 
Marek Molnár
Členovia speváckeho zboru:
Anna Šoltísova
Margita Jarošová
Margita Vadkertiová
Magdaléna Jarošová
Eva Sovíková
Beáta Tóthová
Magdaléna Lindáková
Terézia Feketeová
Zoltán Zálezák
Jozef Visokai
Norbert Mészáros
Adriana Odrašková
 
Repertoár:
 
 

od roku 2015 náš zbor rozšíril repertoár aj o modernu a ľudovú hudbu  

10920939_10152770282262175_6832084184195776017_n.jpg

Vystúpenie zboru na Večianských slávnostiach 2015 

 

Chceš spievať ?

Rád spievaš alebo hráš na nejaký hudobný nástroj,

hľadáš spevácky zbor, spoločenstvo a priateľov?

Tak napíš na email: ozvecania@gmail.com

Facebook: OZ VEČANIA

Nemusíš byť ani veľký talent, stačí keď máš chuť spievať,

prídi sa pozrieť a uvidíš.

Tešíme sa na Teba!