Choď na obsah Choď na menu

„Zakazuje sa usporadúvať akékoľvek športové, kultúrne a spoločenské podujatia na najbližších 14 dní

9. 3. 2020

Na Slovensku sa pre koronavírus zakazujú všetky športové podujatia. Nemôžu sa konať ani bez divákov

09.03.2020  | Ústredný krízový štáb SR vydal v pondelok nariadenie okamžitého zákazu usporiadania všetkých športových podujatí v krajine, predbežne na dva týždne. Dosluhujúci predseda vlády Peter Pellegrini o tom informoval po skončení štvorhodinového zasadnutia štábu.

 

AKTUALIZOVANÉ O INFORMÁCIE O PODUJATIACH BEZ DIVÁKOV

„Zakazuje sa usporadúvať akékoľvek športové, kultúrne a spoločenské podujatia na najbližších 14 dní,“ povedal Pellegrini na tlačovej konferencii.

Tento zákaz je súčasť celoplošného opatrenia určeného pre ústredné orgány štátnej správy, miestnej samosprávy a verejnej správy. Na 14 dní platí pre organizovanie akýchkoľvek verejných podujatí. Situácia sa bolestne dotýka najmä najvyššej hokejovej súťaže, ktorej vrcholila nadstavbová časť. V Tipsport lige boli tento týždeň na programe zostávajúce tri kolá pred play off.  

Nemôžu sa odohrať ani bez účasti divákov. „Uvažovali sme o tom už minulý týždeň, kedy sme dali odporúčania, aby sa hrali bez divákov. Napokon sme sa však rozhodli k takémuto plošnému zákazu. Nemôžeme špecifikovať, či ide o futbalový zápas alebo bežecké podujatie, kde budú športovci z viacerých krajín sveta,“ povedal o možnosti športových podujatí bez divákov Pellegrini.