Choď na obsah Choď na menu
 

LEČO FEST

15. 9. 2015

20150915_161010.jpg

 

Na Pribinovom námestí vo Veči rozvoniavalo v utorok (15.9.) popoludní lečo. Do prvého ročníka súťaže vo varení tejto zeleninovej dobroty sa zapojilo sedem tímov. Niektorí si zmerali sily aj v zatĺkaní klinca do klátu či jedení syrových korbáčikov bez pomoci rúk.

Súťažné tímy začali svoje dobroty variť o 15-tej hodine. Niektorí sa snažili lečo urobiť výnimočným, pridali doň fazuľu alebo ho podávali s haluškami. Klobása a slanina ako ingrediencia sa objavili v takmer každom kotlíku. Vzorky z jednotlivých kotlíkov ochutnávala päťčlenná porota na čele s primátorom mesta Jozefom Belickým. Body mohli tímy získať v piatich kategóriách – za vôňu, farbu, konzistenciu, oblečenie a dobrú náladu súťažiacich a ich spoločníkov. Víťaznú trofej si nakoniec zobral tím CSEMADOK, na čele s Františkom Botkom. Porotcovia sa zhodli, že druhé miesto patrí všetkých ostatným súťažiacim, medailu si preto odniesli všetci členovia súťažných družstiev. Súťažilo družstvo za mesto Šaľa, ďalší tím mala Mestská polícia v Šali, družstvo zostavili aj OZ Večania, Darina Jamrichová, Samir Smaali a Dušan Illéš.

Predseda Občianskeho združenia Večania a zároveň poslanec mesta Marek Molnár bol s účasťou na podujatí spokojní. Okrem varenia prichystali aj ďalšie súťažné disciplíny. Do súťaže v zatĺkaní klinca do klátu sa zapojila, okrem Michala Lipiaka a Jozefa Barcziho, aj pani Terézia Kružlíková. Trojica súťažiacich si otestovala aj svoje schopnosti v pití piva na čas (Móric Kulina, Pavel Mihálik, Terézia Kružlíková) a syrové korbáčiky zjedli traja súťažiaci bez pomoci rúk (Michal Lipiak, Terézia Kružlíková, Jozef Barczi). Program spestrilo aj niekoľko historických vozidiel - členovia Veteran car clubu Galanta v spolupráci s mestom Šaľa sprístupnili zvedavcom tieto historické kúsky.

Členovia poroty boli: 
predseda poroty: Jozef Belický
členovia: Lukáš Stanislav Buchta, Pavol Hunka, Zita Paštéková, Eva Takáčová

zdroj: Mesto Šaľa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.