Choď na obsah Choď na menu
 

3D nápis VEČA

 dnešného dňa už aj Večania majú v Pribinovom parku 3D nápis. V nedeľu ráno miestni hasiči chytili lopaty, naštartovali malý bager a nápis nainštalovali pred kultúrnym domom.

Veča bola kedysi samostatnou obcou, zmenilo sa to až v 60-tych rokoch minulého storočia. „Kultúrno-spoločenské dianie je tu stále tak trochu iné, táto miestna časť sa stále drží ako obec, aj keď je už súčasťou mesta Šaľa. Aj Večania cítili potrebu, že chcú mať tiež nápis, ktorý bude pripomínať to, že táto mestská časť je pôvodne obcou Veča. Postavili si tu pomocou dobrovoľných hasičov nápis Veča a my z toho máme radosť,“ vyjadril sa primátor Jozef Belický. Práce okolo nápisu sa začali v nedeľu ráno. Krátko po poludní si ho prišli pozrieť viacerí Večania. Dámy z denného centra a skúsené záhradkárky sa už radili, aké rastliny vysadia na jar okolo nápisu. „Som hrdý Večan, preto sa mi ten nápis páči. Je vidno, že Večania sú súdržní,“ povedal nadšene miestny záhradkár Miloš Rehák.

Nápis je zatiaľ celý biely. Aj ten šaliansky bol spočiatku v bielom prevedení. Odvtedy je peknou tradíciou, že nápis každoročne mení svoj vzhľad. V jednom roku sa na jeho písmenách realizovali mladé talenty zo Základnej umeleckej školy v Šali, súčasnú podobu nápisu v Šali navrhol známy ilustrátor zo Šale Miroslav Regitko. „Budem rád, ak nápis nezostane biely. Myslím si, že aj tu sa predvedú kreatívni ľudia tak ako v Šali,“ dodal primátor.

 

Zdroj:(ek)