Choď na obsah Choď na menu
 

O MŠ BERNOLÁKOVÚ JE VEĽKÝ ZÁUJEM

Materská škola, ktorá vznikla pred dvoma rokmi, navýšila svoju kapacitu. Napriek tomu musela odmietnuť niekoľko žiadostí o umiestnenie dieťaťa. Informovala o tom riaditeľka základnej školy Janka Tóthová primátora Šale počas jeho štvrtkovej návštevy.

Budova základnej školy na Bernolákovej ulici, ktorej pred niekoľkými rokmi hrozilo zatvorenie, je dnes plná života. Vytvorením priestorov aj pre materskú školu vyhovelo mesto aj rodičom, ktorí majú dieťa s autizmom. Záujem o bežnú, aj triedu pre deti s autizmom, je veľký. „Žiadosti rodičov presahujú naše možnosti. Cez leto sme zrealizovali niekoľko priestorových úprav. Z riaditeľne sme spravili triedu a riaditeľňu sme presunuli do malej kancelárie. Týmto sa nám podarilo navýšiť kapacitu bežných tried celkovo o 10 detí, ani to však nestačí, museli sme odmietnuť minimálne päť žiadostí v bežných triedach a dve žiadosti v triede pre deti s autizmom,“ povedala riaditeľka ZŠ Bernolákovej Janka Tóthová primátorovi mesta Jozefovi Belickému počas jeho štvrtkovej návštevy v škôlke. Primátor neprišiel na návštevu s prázdnymi rukami. Detičkám priniesol darčekovú tašku s drobnosťami.

Okrem dvoch bežných tried funguje v rámci materskej školy aj jedna trieda pre deti s touto diagnózou. Podľa slov riaditeľky musela materská škola odmietnuť dve žiadosti aj o umiestnenie dieťaťa v autistickej triede. Bežné triedy dnes navštevuje 48 detí, triedu pre deti s autizmom navštevuje šesť škôlkarov. „Deti sem zo začiatku chodili na 2-3 hodiny, viac nevydržali. Dnes máme aj takých, ktorí sú tu celý deň, aj tu spinkajú cez deň,“ hovorí s radosťou riaditeľka.

Primátora potešila novinka, že v triede pre deti s autizmom pribudne v najbližších dňoch interaktívna tabuľa. Materská škola bola úspešná s projektom Škola hrou v rámci súťaže Raiffeisen banky a na nákup interaktívnej tabule získala 1000 eur.

Zdroj: Mesto Šaľa