Choď na obsah Choď na menu
 

ZÁKLADNEJ ŠKOLE VDÝCHNE MESTO NOVÝ ŽIVOT

Budova základnej školy Jána Hollého vo Veči je obložená lešením. Pracovníci začali so sľubovanou obnovou fasády.

Tento rok prišlo už k výmene strechy na pavilóne B a C, po prázdninách sa žiaci vrátili do školy kompletne vynovenej novými plastovými oknami. Začiatkom školského roka sa z prostriedkov mestského rozpočtu opravila aj príjazdová cesta k budove školy. Výmena okien sa realizovala aj prostredníctvom finančných prostriedkov z Environmentálneho fondu. Mesto Šaľa už vtedy avizovalo aj obnovu fasády. Finančné prostriedky pochádzajú z mestského rozpočtu.

Aktuálne je rozložené lešenie pred pavilónom A, v átriu medzi pavilónmi B a C a pred pavilónom D. Robotníci najprv tmelom vyplnili dilatačné spáry, po dôkladnom uschnutí fasádu umyjú vysokotlakovým čističom. Následne sa nanesie penetračný náter a koncom budúceho týždňa by po jeho uschnutí mali začať s nanášaním štruktúrovanej omietky. Ak nám bude počasie priať, práce na 4100 m2 fasády by mali byť ukončené do 60tich dní.

Práce realizuje firma Unistav Teplička s.r.o. na základe výsledkov súťaže prostredníctvom vestníka Úradu pre verejné obstarávanie. Deti aj ich učiteľky sa tak môžu tešiť na príjemný vianočný darček v podobe vynovenej budovy školy.  Mesto Šaľa si za jednu zo svojich priorít kladie práve podporu detí a mládeže, predovšetkým prostredníctvom takýchto aktivít.

Zdroj: Mesto Šaľa

(alx)