Choď na obsah Choď na menu

Veča fest 2018- súťaž vo varení leča

Cibuľka, paprika, paradajka, klobáska, vajíčko – z kombinácie týchto ingrediencií vzniká typická letno-jesenná dobrota. OZ Večania založilo tradíciu súťažného varenia leča, kuchári sa už štvrtý rok stretávajú pri kotlíkoch 15. septembra.

10 kotlíkov na Pribinovom námestí vo Veči sa naplnilo zeleninkou, ktorú súťažiaci krájali na mieste. Klobásku zväčša pridávali neskôr a samozrejme vajíčko na koniec. Svoju receptúru však prezradiť nechcel nikto. Kým sa lečo varilo, deti i dospelých zabával imitátor Jacksona. Porota medzitým chodila od stánku k stánku a hodnotila napríklad aj náladu tímu. Tie nakoniec porote priniesli ochutnávku zo svojho hotového leča. Vôňu dobrého leča a skvelú atmosféru si vychutnával aj primátor mesta Jozef Belický.

Z víťazného leča si dal každý člen poroty viac ako len za jednu lyžicu, ako jediný tanier so vzorkou zostal prázdny. 9 tímov sa „prevarilo“ na druhé miesto:
Kuruc & Hátas
Mesto Šaľa
Záhradkari Veča
Marika od Váhu
Csemadok 
DHZ Veča
Tím prvý
Albánske lečo
Dušan & Dežo
na prvom mieste naj lečo navaril  tím: Špecial tím FK Veča.

Okrem trofeje a medailí si odniesli aj chutnú tortu.

Na záver nechýbali súťaže, ktoré sú už tradičnou súčasťou podujatia – traja chlapi súťažili, komu sa podarí skôr zatĺcť klinec do klátu, ďalší traja súťažili v pití pol litrového piva a iní sa zapojili do súťaže jedenia syrových korbáčikov bez pomoci rúk.

 Zdroj: (ek)
S finančnou podporou Nitriansky kraj a Mesto Šaľa