Choď na obsah Choď na menu
 

VO VEČI PRIBUDLI DOPRAVNÉ ZRKADLÁ. A NIELEN TO.

Dopravný referát šalianskeho mestského úradu pokračuje v opravách ciest po zimnom období. Okrem toho sa v posledných dňoch dokončili niekoľké menšie akcie, iné ešte prebiehajú.

O obnove povrchu parkoviska pri „Lucii“ v mestskej časti Veča sme Vás už informovali koncom minulého roka. Vo fotogalérii nájdete fotografiu už upraveného parkoviska, v najbližšej dobe sa na mieste chystá vyznačenie parkovacích čiar. Neďaleko odtiaľ, na Cintorínskej ulici, sa opravil dlhodobo prepadnutý kanál. Niekoľko rokov bol prepadnutý aj chodník na Nitrianskej ulici popri hlavnej ceste, ktorý je dnes už zarovnaný.

V mestskej časti Veča pribudlo aj niekoľko dopravných zrkadiel. Ich osadením sa výrazne zvýši bezpečnosť vodičov aj chodcov. Prvé dve zrkadlá sú umiestnené v neprehľadnej križovatke Hollého – Lúčna pri COV. Ďalšie zrkadlo bolo osadené na križovatke Hollého a Cintorínskej, štvrté pri zastávke Veča – sídlisko. Prostredníctvom poslanca Petra Jaroša požiadali občania mesta aj o osadenie dopravného zrkadla pri Lužnej ulici v domovej zóne za večianskym futbalovým ihriskom. Rozhľad účastníkov cestnej premávky na týchto neprehľadných úsekoch v meste je tak dnes podstatne lepší.

Zároveň prebiehajú práce v Šali pri hudobnom odbore Základnej umeleckej školy. Pracovníci upravujú povrch parkoviska, chystá sa aj jeho rozšírenie, pravdepodobne formou umiestnenia zatrávňovacej dlažby.

V roku 2017 sa chystá oprava viacerých chodníkov a miestnych komunikácií, o jednotlivých aktivitách dopravného referátu Vás budeme priebežne informovať.

Zdroj: Mesto Šaľa