Choď na obsah Choď na menu
 

POSEDENIE POD JEDLIČKOU

19. 12. 2018


Kapustnica, oblátky, vyzdobený stromček a srdcia plné lásky. Nefalšovanú atmosféru Vianoc zažili členovia Denného centra č. 3 v mestskej časti Veča pár dní pred sviatkami na ich tradičnom podujatí Posedenie pod jedličkou.

„Môžeme cítiť, ako sa dobrota v tejto miestnosti šíri a prúdi okolo nás. Čaro a výnimočnosť týchto sviatkov nás napĺňajú pocitom šťastia, pohody, harmónie. Napriek tomu, že Vianoce sú každý rok, ich okúzľujúce čaro sa nedá ničím nahradiť, ani napodobniť. Aj my sme nežnejší, láskavejší. Blikajúce sviečky nech rozžiaria plameňom naše srdcia,“ prihovorila sa vedúca centra Iveta Hučková prítomným.

Srdcia členov rozcítili ženičky, spevácky zbor klubu, vianočnými koledami. Na záver zhasli svetlá a pri sviečkach zaspievali Tichú noc. To sa už neudržal nikto a melódie známej vianočnej piesne si spievali všetci aj pri stoloch. Trochu vianočnej atmosféry prišli nasať aj viceprimátor mesta Róbert Tölgyesi a poslanci za mestskú časť Veča Anna Torišková a Miloš Rehák. „Lásku je tu cítiť na každom kroku. Prajem vám veľa Božieho požehnania. Rozdávajte naďalej tú lásku, ktorú dávate aj dnes. My ju od vás potrebujeme a vy si ju zaslúžite,“ prihovoril sa deduškom a babičkám viceprimátor. Hostia potešili členov klubu aj drobnými darmi – viceprimátor im priniesol kľúčenky, Anna Torišková „šúpatko“ na citrusové ovocie a Miloš Rehák voňavé mydielko.

 

Zdroj: (ek)

 

Náhľad fotografií zo zložky POSEDENIE POD JEDLIČKOU