Choď na obsah Choď na menu
 

JARNÉ UPRATOVANIE A ZBER POUŽITÝCH KUCHYNSKÝCH OLEJOV A TUKOV Vo Veči

3. 5. 2021

Mesto aj v tomto roku po uvoľnení opatrení organizuje veľké jarné upratovanie. Aj napriek tomu, že v našom meste funguje zberný dvor, jarné upratovanie mnohým občanom už chýbalo. Mesto preto opäť zabezpečí na jarné upratovanie veľkoobjemové kontajnery. Jarné upratovanie bude v Šali prebiehať v dvoch termínoch, v treťom termíne budú kontajnery pristavené vo Veči a v ďalších mestských častiach.

Termíny jarného upratovania 

Veča + Hetmín a Kilič      

od 28. do 30. mája 2021

Do nádob je zakázané ukladať biologický odpad zo zelene, elektroodpad, akýkoľvek stavebný odpad, pneumatiky a nebezpečné zložky odpadu. Kontajnery sa budú počas celej doby termínov upratovania priebežne vyprázdňovať. Je potrebné preto vždy počkať, kým sa dovezie prázdny kontajner, aby sa pri kontajneroch netvoril neporiadok.

 
Termíny jarného upratovania a lokality umiestnenia kontajnerov nájdete v prílohe.
 
Mobilný zber použitých kuchynských olejov a tukov
 
Po treťom termíne jarného upratovania sa dňa 31. mája 2021 (pondelok) uskutoční v našom meste aj prvý mobilný zber použitých kuchynských olejov a tukov. Zber bude prebiehať tak, že v tento deň bude zberové vozidlo spoločnosti MEROCO, a.s. pristavené v určitých časových interavaloch na 9-tich miestach v meste.
 
Obyvatelia za prinesený odpadový olej získajú odmenu, a to 1 liter octu za 1 liter prineseného starého oleja a 1 liter jedlého oleja za 6 litrov prineseného starého oleja.
 
Lokality a časy pristavenia vozidla na zber použitých kuchynských olejov a tukov:
 
Mest. časť VEČA
 
1. Fr. Kráľa – koniec ulice – pri garážach pred zb. dvorom
14:30 – 14:45
 
2. Nivy – slepá ulica pred vchodom do Spoj. školy Nivy
14:55 – 15:10
 
3. Na parkovisku pred rešt. Corgoň parkovisku pred rešt. Corgoň
15:20 – 15:35