Choď na obsah Choď na menu
 

Jozef Belický je jediným kandidátom na post primátora

14. 9. 2018

f6155f-kopia.jpg

 

O post primátora v okresnom meste Šaľa sa uchádza len súčasný primátor Jozef Belický. Do primátorského kresla si na ďalšie štyri roky sadne opäť ako nezávislý.  

Zdá sa, že predvolebná jeseň v Šali sa bude niesť v znamení pokoja zbraní. Aspoň čo sa týka postu primátora. Kandidátnu listinu do utorka polnoci nedoručil, okrem súčasného primátora, nikto iný. Prvým mužom Šale tak naďalej zostáva Jozef Belický.

Šaľania si v komunálnych voľbách 10. novembra 2018 budú voliť aj zástupcov v mestskom parlamente. O hlasy voličov sa uchádza 48 poslancov, do mestského zastupiteľstva sa prebojuje 21 z nich. Voliči si budú voliť svojich zástupcov v troch volebných obvodoch, v každom budú môcť krúžkovať najviac 7 mien. Ako uvádza zákon, do 18. 9. 2018 zasadne mestská volebná komisia, ktorá preskúma predložené kandidátne listiny a v prípade, ak kandidát spĺňa podmienky určené zákonom, kandidatúru zaregistruje. Obec uverejní zoznam zaregistrovaných kandidátov najneskôr 16. októbra 2018.

V histórii mesta Šaľa sa od demokratických volieb, od roku 1990, nestalo, aby sa o post primátora uchádzal len jeden kandidát.

 
Zdroj:(ek)